Maraş Dondurmacısı

Etkinliklerin en lezzetli ve eğlenceli ikramlarından olan Maraş dondurmasını, etkinliklerinize getiren bir organizasyon firması olarak, renk renk, külah külah dondurmalarımızla organizasyonlarınıza renk katıyoruz. Maraş dondurmacısı lezzetli dondurmalarını ikram ederken konuklarınıza, aynı zamanda eğlenceli manileri ve şovlarıyla da tüm ilgiyi üzerine çekiyor.

Bodrum Organizasyon firması olarak, davetli etkinlikleriniz ve eğlence organizasyonlarınıza çeşitli organizasyon çözümleri getiriyoruz. Konuklarınıza lezzetli ikramlar yapıyor, etkinliklerinize ilgi çekici standlar getiriyoruz.

Bodrum ve yakın çevresi başta olmak üzere, Muğla, Aydın, İzmir ve hatta Türkiye’nin her yerinde Maraş dondurması standlarımızla hizmet veriyoruz.

Bodrum Maraş Dondurmacısı ve Dondurma İkramları

Maraş dondurması, Kahramanmaraş’ta üretilmeye başlanan, keçi sütü, salep ve şekerle yapılan bir dövme dondurmadır. Özelliği, çeşitli çiçeklerle beslenen keçilerin sütünden yapılmasıdır. Keçi sütü dondurmaya çok farklı bir lezzet ve aroma katar. Salep ve şekerle birleştirildiğinde de sakız gibi uzayan bir donruma ortaya çıkar.

Maraş dondurması, kalorisi en az olan ve besleyici özelliği de yüksek olan bir tatlıdır. Sakız gibi uzaması ve uzun süre de erimeden dayanabilmesiyle meşhur bir dondurmadır.

Maraş dondurmasının tarihçesi, oldukça tesadüfi bir olaya dayanır. Maraşlı Osman Ağa olarak bilinen kişi, varlıklı ailelere ve çeşitli dükkanlara, yabani orkidenin sapından elde edilen salep satarmış. Karlı bir kış günü ise, artan salep, şeker ve keçi sütünü, karın altına gömerek muhafaza etmeyi amaçlamış. Bir süre sonra, bu karışımın sakız gibi uzayarak, lezzetli bir dondurmaya dönüştüğünü fark etmiş. Ardından her yere de bu lezzetli Maraş dondurması ünü ulaşmış.

Herkes tarafından beğeniyle karşılanan, çok sevilen ve tercih edilen Maraş dondurması, Türk kültürümüzün ve mutfağımızın en özel lezzetlerinden biridir. Dünyada eşi benzeri bulunmayan Maraş dondurması, 3 güne kadar da erimeden durabilen bir lezzet olması sayesinde, aynı zamanda seyahat edebilen de bir özelliğe sahiptir.

Yediden yetmişe her yaşa hitap eden Maraş dondurması, eğlenceli sunumu ile de ayrıca dikkat çeker. Dondurma standlarında dondurma ikramı yapan Maraş dondurmacılarımız, çeşitli maniler ve oyunlarla konuklarınıza dondurma ikramları yaparlar. Şimdiden söyleyelim, Maraş dondurmacımızdan dondurma yemek öyle sanıldığı kadar kolay olmayacak. Dondurmacımız, külahta dondurma ikramlarını eğlenceli şovlarla yapıyor, ancak eninde sonunda sizleri Maraş’ın meşhur dövme dondurmasıyla buluşturuyor.

Doğum günü organizasyonu, piknik organizasyonu, açılış organizasyonu gibi etkinliklerinizde serinletici bir lezzet olan Maraş dondurması ile konuklarınızı mutu edebilirsiniz. Ayrıca Ramazan etkinlikleri, Türk gecesi konseptli partiler ve geleneksel temalı etkinliklerinizde de Maraş dondurması standlarımıza yer verebilir, davetlilerinize sürpriz ve lezzetli ikramlar yapabilirsiniz.