Macuncu

Bodrum Organizasyon firması olarak, profesyonel catering ve sokak satıcıları hizmetlerimizle, organizasyonlarınıza profesyonel çözümler getiriyoruz. Kahveci güzeli, limonatacı, şerbetçi ve patlamış mısırcı gibi standlarımıza ek olarak macuncu standlarımızda da lezzetli ikramlar yapıyoruz.

Bodrum ve yakın çevresi, Muğla, Aydın, İzmir ve hatta Türkiye’nin her yerinde gerçekleştirmek istediğiniz etkinlik ve organizasyonlarınızda, firmamızdan macuncu standı kiralama ve macun ikramı hizmeti alabilirsiniz.

Kuşadası Macuncu Hizmeti

Macun; şeker, limon ve su ile yapılan, çeşitli meyvelerin aromaları ve çeşitli baharatlarla lezzetlendirilen bir yiyecektir. Kullanılan meyve aromalarına göre de çeşitli renklerde olurlar. Rengarenk görünümleri, eğlenceli sunumları ve eşsiz lezzetleri ile her yaş grubunun ilgisini çeker.

Macun, eski dönemlerden beri gelen lezzetlerimizdendir. Osmanlı döneminde, dönemin padişahı tarafından hekimlerden ve aktarlardan istenen, şifa amaçlı bir yiyecek olarak keşfedilmiştir. Aktarlar ve hekimler, her derde deva olan şifalı baharatlarla macun yapmaya başlamışlar. Böylece sarayda ve macunun erişebildiği her yerde görülen çeşitli hastalıkların tedavisi, bu macun ile yapılmaya başlanmıştır.

İlk zamanlar şifa amacıyla kullanılan macun, bir süre sonra yerini, davetli organizasyonların vazgeçilmezi olan lezzetli bir ikrama bırakmıştır. Saraydaki davetlerde ikram edildikten sonra, şehir etkinliklerinde ve organizasyonlarında da macuncular macun sunumlarına başlamıştır.

Bizler de Bodrum Organizasyon firması olarak, eski geleneksel lezzetlerimizi organizasyon ve etkinliklerinize getiriyoruz. Organizasyonunuzun konseptine göre isterseniz geleneksel bir sunumla ya da konsepte ve temaya uygun sunum ve ikramlar yapıyoruz.

Macun sunumumuzu, bakır işlemeli 3 ayağı olan bir tablada ve bakır tepside yapıyoruz. Yeşil, kırmızı, turuncu, sarı gibi çeşitli renklerde tepsiye dizilen macunlarımızı, tahta ince bir çubukla servis ediyoruz.

Macun ikramını yapan animatörlerimiz, beyaz işlemeli gömlekleri, yöresel desenli ceketleri ve dikkat çekici kemerleri ile sunum yapıyor, fesleri ile macun ikramı öncesi sizleri selamlıyorlar.

Ramazan etkinliklerinizde, macuncu standlarımızla organizasyonlarınıza renk katabilirsiniz. Macun standlarımızın yanında, limonata, şerbet, Türk kahvesi gibi ikramlarla da konsepti daha zengin kılabilirsiniz.

Türk gecesi konseptli parti ve etkinliklerde de macun standlarımızda yaptığımız macun ikramlarımızla organizasyonlarınıza renk katabilirsiniz. Macun ikramlarının yanında da patlamış mısırcı, pamuk şekerci gibi standlarımızla lezzet sunumları yapabilirsiniz.

Ramazan etkinlikleri ve Türk gecesi konsept organizasyonlara ek olarak, açılış organizasyonu, doğum günü organizasyonu, piknik organizasyonu, festival organizasyonu, şenlik organizasyonu gibi etkinliklerde de,macun ikramları hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bodrum ve Türkiye’nin her yerinde, profesyonel organizasyon hizmetleri veren bir firma olarak, deneyimli ekibimiz ve kaliteli ekipmanlarımızla hizmet veriyoruz.